Karol Stańczak | Fotografia

kontakt@karolstanczak.com

O MNIE

Karol Stańczak Fotograf

Jestem ciekawski. Lubię poznawać, obserwować i doświadczać. Pasjonują mnie ludzie bo każdy tworzy osobną historię. Dlatego zajmuję się fotografowaniem.

Lista firm i instytucji, dla których przygotowywałem zdjęcia jest coraz dłuższa. To między innymi: Expo Arena Ostróda, Towarzystwo Obrotu Energią, Ambasada Chile, Goodfellas Group, RENK czy PGA POLSKA. Fotografowałem takie wydarzenia jak: Konferencja PIKE, Festiwal Gdańsk DocFilm, Festiwal Delfinalia, Targi Future IT na Stadionie Narodowym czy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA (oficjalny fotograf festiwalu).
Aktualnie jestem członkiem ekipy fotograficznej Miasta Gdynia, współpracuję z jednostkami Gdańska (m.in. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni), Goldwell Polska oraz MADE Restaurant.

Jestem absolwentem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Gdańskim. Na studiach skupiałem się na pogłębianiu wiedzy z zakresu fotografii prasowej. W międzyczasie uczęszczałem do studium o profilu fotograficznym gdzie szlifowałem warsztat. Całą resztę wolnego czasu praktykowałem w różnych trójmiejskich redkacjach m.in. w Gazecie Wyborczej, Wirtualnej Polsce i portalu Dlastudenta.pl.

Moją drugą pasją jest muzyka. Gram, słucham, zajmuję się fotografią koncertową. Ciekawość tego, co otacza nas wokół zaprowadziła mnie do radia – przez blisko trzy lata pracowałem w trójmiejskiej redakcji RMF Maxxx jako reporter. To doświadczenie wykorzystuję jako fotograf.

Moje zdjęcia publikowano m.in. w Gazecie Wyborczej Trójmiasto, na portalach Onet,pl, TVN24.pl, trojmiasto.pl, Wprost Biznes, my3miasto.pl, mmtrojmiasto.pl.

Jestem częścią duetu Hura Studio, skupiającego się na fotoreportażu ślubnym. Razem z Karoliną zatrzymujemy w kadrach ważne chwile w życiu innych osób. Efekty można zobaczyć na stronie www.hurastudio.pl oraz facebooku www.facebook.com/HuraShots

Nie rozstaję się z aparatem, a niektóre ze zrobionych zdjęć lądują na blogu Złodzieje Czasu.

Jeśli szukacie Państwo fotografa zachęcam do kontaktu. Być może nie trzeba już szukać.

Kontakt
kontakt@karolstanczak.com
tel. 514-641-951

+48 514-641-951

email: kontakt@karolstanczak.com